Wyprawka Matematyczna PUS

Drukuj
wyprawka-matematyczna-pus.pngwyprawka-matematyczna-pus.png
wyprawka-matematyczna-pus.pngwyprawka-matematyczna-pus.png
Szczegóły produktu

Komplet pomocy dydaktycznych do nauki matematyki: Magiczny Trójkąt Matematyczny + 200 kart ćwiczeń, Korale Matematyczne 100, dwie książeczki z Systemu Edukacji PUS oraz Zestaw Kontrolny PUS.

1. Magiczny Trójkąt Matematyczny w pudełku + 200 kart pracy to okrągła, drewniana podstawa z sześcioma wgłębieniami z jednej strony (mały trójkąt) i dziesięcioma wgłębieniami z drugiej (duży trójkąt). Do podstawy dołączonych jest 10 drewnianych krążków oznaczonych dwustronnie od 1 do 10 w kolorze czerwonym i niebieskim.

2. Korale Matematyczne 100 to 100 drewnianych korali, nawleczonych na sznurek dziesiątkami, w kolorze czerwonym i niebieskim, przeznaczone do wykonywania działań matematycznych w zakresie 100. Doskonałe do ćwiczeń z przekroczeniem progu dziesiątkowego. Stanowią skuteczną formę liczydła.

3. System Edukacji PUS: Zestaw Kontrolny oraz książeczki:
• Matematyka na wesoło 1
• Matematyka na wesoło 2

Zestaw Kontrolny PUS to poręczne zamykane pudełko z plastiku, w którym znajduje się 12 ponumerowanych klocków. Zestaw Kontrolny służy zawsze w połączeniu z książeczkami z serii PUS, ponieważ cyfry na klockach odpowiadają numerom zadań w książeczkach.

Książeczki są zbiorem zadań służącym utrwaleniu symbolicznego zapisu podstawowych działań matematycznych oraz doskonaleniu umiejętności pamięciowego dodawania i odejmowania w zakresie 12 oraz w zakresie 20.